Rumljani pokazali humanost u prvoj oktobarskoj akciji davanja krvi

Podeli na društvenim mrežama

I pored kiše i naglog zahlađenja, Rumljani su danas još jednom pokazali svoju humanost u prvoj oktobarskoj akciji dobrovoljnog davanja krvi, koju je organizovao Crveni krst Ruma u saradnji sa Zavodom za transfuziju krvi Vojvodine.

Na akciju se odazvalo 36 potencijalnih davalaca, a prikupljeno je 30 jedinica dragocene krvi. Iako je vremenska situacija uticala na nešto manji odziv nego što je uobičajeno, iz Crvenog krsta ističu da su zadovoljni rezultatom, jer svaka doza može značiti razliku između života i smrti.

Davanje krvi je čin koji ne zahteva mnogo vremena, a može spasiti nečiji život. Važno je da ne zaboravimo koliko je svaka jedinica dragocena – poručuju organizatori.

Crveni krst Ruma zahvalio se svim građanima koji su danas izdvojili vreme da pomognu drugima i pozvao sve humane ljude da se priključe narednim akcijama koje će uskoro biti organizovane.


Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *