Učenici rumske gimnazije na Evropskoj noći istraživača u Beogradu

Podeli na društvenim mrežama

Oko 60 učenika Gimnazije „Stevan Puzić“ iz Rume učestvovalo je u programu Evropske noći istraživača, koja je održana na više lokacija u Beogradu.

Kako navode iz rumske gimnazije, đaci su imali priliku da razgovaraju sa domaćim i stranim istraživačima i da se uključe u radionice organizovane u Muzeju nauke i tehnike, Evropskoj kući i Češkom domu.

Tokom posete bavili su se širokim spektrom tema – od upotrebe svetlosti u terapiji tumora, editovanja gena, arheologije i istorije, preko reciklaže u umetnosti, veštačke inteligencije i robota u zaštiti životne sredine, do istraživanja čula, hibridne hrane, nastanka i gašenja zvezda, kao i formiranja bogatstva u svemiru.

„Učenici su tokom događaja poneli sa sobom dragocena, nova iskustva“, poručuju iz Gimnazije „Stevan Puzić“.

Poseban utisak ostavila je poseta Češkom domu, gde su đaci prisustvovali predavanju i učestvovali u diskusiji na engleskom jeziku. Organizatori su pohvalili njihovu spremnost, aktivno učešće i odličnu komunikaciju.

Evropska noć istraživača još jednom je pokazala da nauka može biti pristupačna, zanimljiva i inspirativna za mlade, a učenici rumske gimnazije potvrdili su da su otvoreni za sticanje novih znanja i iskustava, nastavljajući tradiciju aktivnog učešća u ovom značajnom evropskom događaju.


Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *