Tradicionalno, povodom obeležavanja Dečije nedelje, rukovodstvo Opštine Ruma organizovalo je druženje sa prvacima iz rumskih i seoskih škola. Prijem je održan u Kulturnom centru, gde su mališane dočekali zamenica predsednika Opštine Ruma Biljana Popović Jovanović i načelnik Opštinske uprave Nikola Đuričić sa saradnicima.
Ovaj susret bio je prilika za lepo druženje, maskenbal, poklone i upoznavanje dece sa radom rukovodstva opštine. Vesela atmosfera, osmesi i pesma obeležili su dan, a cilj manifestacije bio je da se najmlađima pokaže koliko su važni i koliko pažnje zaslužuju u svojoj zajednici.
Na ovaj način Opština Ruma nastavlja tradiciju negovanja bliskosti sa najmlađim sugrađanima, podsećajući da Dečija nedelja nije samo praznik dece, već i svih onih koji se trude da njihovo odrastanje bude srećno i bezbrižno.