Članovi Savate boks kluba „Ruma“ ostvarili su izvanredan rezultat na Kupu Vojvodine u savateu, održanom u nedelju, 7. decembra u Novom Sadu. Rumski takmičari osvojili su čak tri zlatne medalje u svojim kategorijama.
Zlato su osvojili:
- Nikola Klisarić – do 42 kg, kadetska konkurencija
- Uroš Popović – do 80 kg, mlađi juniori
- Marko Vidaković – preko 85 kg, seniorska konkurencija
Takmičare su pratili treneri Miodrag Rakić i Ljubomir Damjanović, kao i sudije Anastasija Ikonić, Aleksandar Dikić i Ivan Rajković, uz veliku podršku roditelja i prijatelja kluba.
Savate boks klub „Ruma“, najstariji savate klub u Srbiji, ove godine obeležava 43 godine uspešnog rada, dok su pokrovitelji njegovog rada Opština Ruma i Sportski savez opštine Ruma.
„Tri takmičara, tri zlatne medalje za naše članove – lep završetak još jedne uspešne sportske godine. Sve čestitke sportistima, trenerima i sudijama, uz iskrene želje za još bolje rezultate u 2026. godini“, poručio je trener Miodrag Rakić.