Šest medalja za BK „Zlatni gong“ iz Rume na Prvenstvu Srbije u boksu

Podeli na društvenim mrežama

U Subotici je od 2. do 7. decembra održano Pojedinačno prvenstvo Srbije u boksu za sve uzrasne kategorije. Na šampionatu je učestvovalo ukupno 369 boksera i bokserki – 295 u muškoj i 74 u ženskoj konkurenciji, što ovo takmičenje čini najmasovnijim nacionalnim prvenstvom do sada.

Boks klub „Zlatni gong“ iz Rume nastupio je sa sedam takmičara, koji su ostvarili zapažen uspeh i osvojili ukupno šest medalja – tri srebrne i tri bronzane.

Srebrne medalje osvojili su:

  • Mihajlo Pović u juniorskoj konkurenciji,
  • Jana Ćuković u konkurenciji kadetkinja i
  • Aleksandar Vinčić u konkurenciji kadeta.

Bronzane medalje osvojili su:

  • David Jovanović u konkurenciji omladinaca,
  • Ilija Laketić u konkurenciji juniora i
  • Mia Stanivuk u konkurenciji kadeta.

Ovim rezultatima BK „Zlatni gong“ još jednom je potvrdio kvalitet rada i kontinuitet dobrih rezultata na državnim takmičenjima.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *