Priznanje ministra spoljnih poslova Japana za rumsko udruženje „Srce Srema“

Podeli na društvenim mrežama

Srpsko-japansko udruženje „Srce Srema“ iz Rume dobitnik je priznanja ministra spoljnih poslova Japana za izuzetan doprinos jačanju prijateljskih odnosa između Srbije i Japana i promociji japanske kulture. Ovo prestižno priznanje dodeljuje se svake godine pojedincima i organizacijama širom sveta koji su se posebno istakli u oblasti međunarodne saradnje i kulturne razmene.

Svečana dodela priznanja održana je u prostorijama Ambasade Japana u Beogradu, a priznanje je u ime Vlade Japana uručio ambasador Japana u Republici Srbiji, Njegova ekselencija Akira Imamura.

„Ovo priznanje je izraz naše zahvalnosti za dugogodišnji predan rad, ali i podstrek za buduće aktivnosti. Ambasada Japana ostaje posvećena pružanju podrške udruženju ‘Srce Srema’ u daljem radu na povezivanju naših naroda“, istakao je ambasador Imamura.

Udruženje „Srce Srema“ iz Rume već od 2002. godine aktivno neguje prijateljske odnose Srbije i Japana. Kroz brojne radionice, predavanja i prezentacije, udruženje promoviše japansku i srpsku kulturu, a posebno se izdvaja po radu sa decom i mladima, kroz popularizaciju origami veština i tradicionalnog japanskog kamišibaja.

„Ovo priznanje nam predstavlja veliku čast i snažan motiv da nastavimo sa radom i dodatno unapredimo aktivnosti usmerene ka širenju japanske kulture i jačanju kulturne saradnje između Srbije i Japana“, izjavio je Nikola Pjevac iz udruženja „Srce Srema“.

Priznanje ministra spoljnih poslova Japana još jednom potvrđuje značaj dugogodišnjeg i posvećenog rada udruženja „Srce Srema“, ali i važnu ulogu lokalnih inicijativa iz Rume u izgradnji međunarodnih kulturnih mostova i unapređenju prijateljstva dve zemlje.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *