Održan tradicionalni novogodišnji koktel u Gradskoj kući u Rumi

Podeli na društvenim mrežama

Tradicionalni novogodišnji koktel održan je u petak u Gradskoj kući u Rumi, u organizaciji Opštine Ruma, a domaćini su bili predsednik Opštine Dušan Ljubišić i njegovi najbliži saradnici. Događaju su prisustvovali predstavnici javnog i političkog života, privrednici, čelnici susednih opština, crkveni velikodostojnici, kao i prijatelji lokalne samouprave.

Novogodišnji koktel bio je prilika da se sumiraju rezultati ostvareni tokom 2025. godine, ali i da se predstave planovi i ciljevi za narednu, 2026. godinu.

„Godina za nama bila je puna izazova i zahtevnih kapitalnih projekata, koji su uspešno realizovani zahvaljujući uloženom trudu i radu“, istakao je predsednik Opštine Dušan Ljubišić, dodajući da tim koji radi za Opštinu Ruma ima razloga za ponos.

Predsednik Ljubišić podsetio je na najznačajnije projekte realizovane tokom 2025. godine.

„Poželeo sam prošle godine na novogodišnjem koktelu da u 2025. godini završimo Bulevar Vuka Karadžića – završili smo ga. Poželeo sam da završimo uređene Pavlovačke ulice – završili smo. Poželeo sam da završimo sportsku halu u Putincima – otvorili smo je pre nekoliko dana uz prisustvo predsednika Srbije Aleksandra Vučića. Poželeo sam da rešimo pitanje rumske kasarne – pravno smo ga rešili. Imamo razloge da zaista budemo zadovoljni kako se ove godine radilo“, poručio je Ljubišić.

On je najavio i prioritete za narednu godinu.

„Sledeće godine želim da možemo da kažemo da smo napredovali sa prodajom parcela i infrastrukturnim opremanjem rumske kasarne, završili uređenje urbanih džepova i priveli kraju izgradnju vrtića u Hrtkovcima. Biću zadovoljan ako sledeće godine u ovo vreme pred vama te tri stvari mogu da izgovorim. Naravno, spremili smo i desetine novih projekata čiji je cilj dalje podizanje kvaliteta života naših građana“, rekao je predsednik Opštine Ruma.

Svoje obraćanje predsednik Ljubišić završio je čestitkama povodom predstojećih praznika.

„Želim vam svima srećnu Novu godinu i srećne božićne praznike, puno zdravlja, sreće, sloge, međusobnog razumevanja i empatije. Živela Ruma, živela Srbija.“

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *