Ruma sigurna protiv Jagodine za plasman u polufinale Kupa Srbije

Podeli na društvenim mrežama

U četvrtfinalu Kupa Srbije za žene, odigranom 11. februara 2026. godine u Rumi, domaća ekipa ostvarila je ubedljivu pobedu protiv Jagodine rezultatom 24:19 (15:8) i tako obezbedila plasman u polufinale takmičenja.

Ruma je od samog početka nametnula svoj ritam igre i vrlo brzo stavila do znanja gošćama ko će u polufinale. Čvrsta odbrana i sigurna realizacija u napadu omogućile su domaćinu da već na poluvremenu stekne značajnu prednost od sedam golova razlike (15:8). Iako je tokom susreta bilo manjih oscilacija u igri, Rumljanke su kontrolisale rezultat i nisu dozvolile Jagodini da ozbiljnije ugrozi njihovu prednost.

U završnih 15 minuta meča domaći tim nije bio na prepoznatljivom nivou, što su gošće iskoristile da ublaže zaostatak. Ipak, Ruma je sačuvala koncentraciju kada je to bilo najpotrebnije i utakmicu privela kraju sigurnom i zasluženom pobedom – 24:19.

Najefikasnije u redovima Rume bile su Helena Inđić sa sedam i Maša Živković sa pet postignutih pogodaka. Na drugoj strani istakla se Aneta Adžić sa devet golova, koja je bila najraspoloženija u ekipi Jagodine.

Za najbolju igračicu utakmice proglašena je golmanka Rume Jovana Vasiljković, koja je još jednom potvrdila svoju klasu. Sjajnim intervencijama, naročito u trenucima kada se rezultat lomio, dala je ogroman doprinos trijumfu svog tima.

U polufinalu Kupa Srbije Rumu očekuje duel sa Crvenom zvezdom u Beogradu. Biće to repriza prošlogodišnjeg polufinala, kada su Rumljanke pretrpele poraz.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *