RUMA / PADINA – Cilj je ostvaren! Kuglašice ŽKK „Srem“ iz Rume trijumfalno su završile sezonu u Prvoj ligi Srbije (grupa Vojvodina) i zvanično obezbedile plasman u najviši rang takmičenja – Super ligu Srbije.
U poslednjem kolu, odigranom u nedelju 22. marta 2026. godine u Padini, Rumljanice su savladale ekipu KK „Dolina“ maksimalnim rezultatom 8:0. Da uspeh bude još veći, „Sremice“ su do pobede došle uz postavljanje novog rekorda kuglane u Padini sa ukupno 3209 oborenih čunjeva, čime su potvrdile da su apsolutno spremne za elitno društvo.
Vrhunski uslovi u Rumi kao ključ uspeha
Biljana Vukelić, predsednica i aktivna takmičarka ŽKK „Srem“, nije krila oduševljenje postignutim rezultatima, ističući da je ključni preokret za klub bila modernizacija infrastrukture u njihovom gradu.
„Presrećne smo, naš rad i trud se isplatio. Značajan pomak u radu kluba, ali i za kuglanje uopšte u Rumi i regionu, nastao je renoviranjem kuglane u Sportskom centru ‘Ruma’. To nam je omogućilo vrhunske uslove za trening i organizaciju takmičenja“, izjavila je Vukelić.
Sezona se nastavlja borbom za medalje i Kup
Iako je ligaški deo završen, pred rumskim kuglašicama su novi izazovi:
- Prvenstvo AP Vojvodine u tandemima: Održaće se već sledećeg vikenda na kuglani u Rumi, gde se ekipa nada novim medaljama.
- Pojedinačno državno prvenstvo: Čak četiri kuglašice „Srema“ izborile su plasman u završnicu.
- Kup Srbije (19. i 20. april): Kao kruna sezone, Sremice će odmeriti snage sa tri ekipe iz Super lige. Dobar plasman na Kupu mogao bi ekipi doneti i izlazak na međunarodnu scenu.
Ovim uspehom, Ruma se još jednom pozicionirala kao značajan centar na sportskoj mapi Srbije, a predanim radom ŽKK „Srem“ dokazao je da se ulaganje u sportsku infrastrukturu uvek vraća kroz vrhunske rezultate.