Rumljanka Milica Ljubisavljević doprinela uspehu Srbije na međunarodnom Četvoromeču u Mariboru

Podeli na društvenim mrežama

Proteklog vikenda, 21. i 22. marta, Maribor je bio domaćin prestižnog međunarodnog plivačkog Četvoromeča, na kojem su snage odmerile reprezentacije Srbije, Hrvatske, Bosne i Hercegovine i Slovenije. Među odabranim reprezentativcima Srbije, svojim nastupom istakla se Rumljanka Milica Ljubisavljević.

Bronzana odličja u štafetnim trkama

Milica je branila boje Srbije u juniorskoj konkurenciji, nastupivši u dve ključne štafetne discipline: 4×100 i 4×200 metara slobodnim stilom. U obe trke, reprezentacija Srbije je u jakoj konkurenciji osvojila treće mesto, čemu je mlada plivačica iz Rume dala značajan doprinos.

Pored uspeha u timskim disciplinama, Ljubisavljevićeva je nastupila i u pojedinačnim trkama na 50 i 400 metara slobodnim stilom, osvojivši važne bodove koji su se sabirali za ukupni plasman nacionalnog tima.

Ukupni plasman i uspeh mladih nada

Reprezentacija Srbije je u ukupnom poretku takmičenja zauzela treće mesto sa osvojenih 898 bodova. Rezultati po kategorijama izgledaju ovako:

  • Kadeti: Treće mesto (482 boda), uz izuzetan uspeh muških kadeta koji su bili drugi.
  • Juniori: Treće mesto (389 bodova).

Nastup Milice Ljubisavljević u Mariboru još jedna je potvrda kontinuiranog i kvalitetnog rada sa mladim sportistima u Rumi. Njen sve značajniji doprinos nacionalnom timu ukazuje na svetlu budućnost rumske, ali i srpske plivačke scene.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *