RUMA. Povodom obeležavanja Nedelje prevencije povreda u saobraćaju, patronažne sestre Doma zdravlja Ruma pokrenule su veliku akciju edukacije najmlađih sugrađana. Kroz 13 planiranih predavanja, više od 700 osnovaca i predškolaca naučiće ključna pravila za bezbedan povratak kući iz škole i vrtića.
Cilj ove važne inicijative je podizanje svesti kod dece uzrasta od 6 do 10 godina o značaju odgovornog i bezbednog ponašanja na ulici, a sve to kroz interaktivne sadržaje prilagođene njihovom uzrastu.
Uključena i Agencija za bezbednost saobraćaja
Akcija dobija na dodatnom značaju sutrašnjim predavanjem u Osnovnoj školi „Veljko Dugošević“, gde će patronažnim sestrama podršku pružiti i stručnjaci iz Agencije za bezbednost saobraćaja. Njihovo prisustvo i stručnost doprineće još kvalitetnijoj edukaciji naših mališana.
Plan aktivnosti i obuhvaćene škole
Edukativni karavan Doma zdravlja Ruma obići će najvažnije obrazovne ustanove u gradu:
- Osnovna škola „Veljko Dugošević“ (sutrašnja centralna aktivnost);
- Predškolska ustanova „Poletarac“;
- Osnovna škola „Ivo Lola Ribar“;
- Osnovna škola „Dušan Jerković“.
Iz Doma zdravlja Ruma izrazili su veliku zahvalnost školama i vrtićima na saradnji, kao i Agenciji za bezbednost saobraćaja na podršci, uz poruku da su ovakve preventivne mere najbolja investicija u budućnost naše dece.